Куріння електронних сигарет викликає рак

Американські вчені з Нью-Йоркського університету попереджають, що куріння електронних сигарет викликає мутації в ДНК, які призводять до раку.

 

Про це повідомляє видання Нealthvesti.

 

Дослідники піддали людські клітини легенів впливу пари електронних сигарет і виявили, що клітини мутували і стали раковими набагато швидше, ніж очікувалося. Крім того, миші, які зазнали впливу диму електронних сигарет, також постраждали від значного пошкодження ДНК. Отримані результати ставлять під сумнів поширену думку про те, що електронні сигарети є безпечною альтернативою традиційному палінню тютюну.

 

Електронні сигарети виробляють нікотин без спалювання тютюну. У той час як тютюновий дим містить нітрозаміни та інші канцерогенні хімікати, дим електронних сигарет містить нікотин і деякі відносно безпечні органічні розчинники. У зв’язку з цим електронні сигарети пропагуються як більш безпечний замінник тютюну. Недавнє дослідження навіть показало, що у курців електронних сигарет на 97% менше канцерогенів в легких в порівнянні з курцями тютюну.

 

Однак це зовсім не означає, що електронні сигарети повністю безпечні і не піддають людей ризику розвитку раку, кажуть експерти. Незважаючи на те, що дим електронних сигарет містить меншу кількість канцерогенів, ніж тютюновий дим, користувачі електронних сигарет можуть мати більш високий ризик розвитку раку легенів, раку сечового міхура і серцевих захворювань, ніж некурящі люди.


Loading...

Loading...