Що відбувається з організмом, якщо спати понад 8 годин

Вчені прийшли до несподіваних висновків щодо кількості необхідних годин для нічного сну після проведеного масштабного дослідження, в якому брали участь люди різної вікової категорії.

 

Як з'ясували дослідники, чим більше людина спить, тим гірше вона себе почуває наступного дня. На їхню думку, семи годин людині в будь-якому віці цілком достатньо для того, щоб виспатися, відновити сили, розслабитися і дати відпочити нервовій системі, повідомляє Мaximum.fm.

 

Що відбувається, коли людина спить понад 8 годин підряд?

 

Вчені попросили всіх учасників дослідження заповнювати щоденник, в якому вони вказували кількість часу, витраченого на нічний сон, а також описували своє самопочуття з самого ранку і протягом усього дня.

 

І ось, до яких наслідків призвів 8-10 годинний нічний відпочинок:

часті головні болі;

 

погіршення пам'яті;

 

неможливість сконцентруватися на будь-якої задачі;

 

підвищена роздратованість;

 

сонливість;

 

відчуття розбитості;

 

зниження працездатності в цілому.

 

У добровольців, які спали ночами не більше 8, але і не менше 7 годин, подібних порушень не спостерігалося і їх рівень продуктивності був набагато вищий, ніж у тих, хто обожнює якомога довше ніжиться в ліжку.

 

Також, дослідникам вдалося виявити взаємозв'язок між надлишком сну і фігурою людини. Як виявилося, у людей, які сплять понад 8 годин на добу, є зайва вага, ще частіше – ожиріння.

 

Річ у тім, що у "соньків" уповільнений обмін речовин, а тому позбутися зайвих кілограмів їм не так просто, та й апетит у них занадто підвищений.

 

Згодом любов до "поспати довше" може стати трампліном для розвитку цукрового діабету, захворювань серця і судин, депресії та інших болячок.

 

Вчені рекомендують завжди спати по 7-8 годин, незалежно від того, робочий день у вас попереду чи вихідний.


Loading...

Loading...