Будва – найпопулярніший курорт Чорногорії

Будва – один з найпопулярніших чорногорських курортів. Звідси можна відправитися практично на будь-яку екскурсію (У багатьох містах екскурсії взагалі не пропонуються). Ціни в Будві досить високі, але це повністю компенсується великим вибором всіляких кафешок, ресторанів і магазинчиків з сувенірами.

Для шопінгу Будва не надто вдалий варіант. Тут в основному продають речі з Туреччини та Китаю. Зате в місті є що подивитися. Хочеться виділити Стару Будву з її середньовічними вуличками, затишними ресторанчиками, шикарною фортецею і пристанню для яхт. Ну і зовсім не можна не згадати про пляжі Могрен, дорога до яких нам запам’яталася особливо сильно.

Будва (чорн. Budva) — місто в Чорногорії, адміністративний центр общини Будва. Розташоване в центральній частині адріатичного узбережжя країни. Бувши заснованою 2500 років тому, Будва є одним з найстародавніших поселень на берегах Адріатичного моря. Будва і її околиці утворюють Будванську рів'єру — найбільший туристичний центр Чорногорії, знаменитий своїми піщаними пляжами, нічним життям і прекрасними зразками середземноморської архітектури.

Округ Будва займає площу 122 км². Узбережна смуга швидко змінюється гірським ландшафтом. Гори, що складаються з осадових порід, покриті рідким колючим чагарником. Нове місто розташоване уздовж берегів невеликої бухти. На півночі бухта закінчується мисом, на якому розташована стара фортеця. Недалеко від Будви, в межах прямої видимості, знаходиться острів Святого Николи, один з небагатьох островів на узбережжі Чорногорії. Через місто проходить так званий Адріатичний тракт (Ядранський шлях) — шосе, що зв'язує між собою численні населені пункти в Греції, Албанії, Чорногорії, Боснії, Хорватії.

Точний час виникнення Будви невідомий. Легенда називає засновником міста Кадма — фінікійського царевича та володаря грецького міста Фіви, який нібито відмовився від влади на Фівами на корість свого онука і разом з дружиною Гармонією вирушив до володінь іллірійців. Про фінійське походження Будви свідчить і її розташування — фінікійці часто засновували свої колонії на невеличких острівцях біля узбережжя. Зрештою, сама назва міста може походити від фінікійського דתְּ — «дім». Спроба вивести її з грецької βους — «бик», «віл» є швидше за все пізнішою етимологічною легендою. Стефан Візантійський не вважав ім'я міста грецьким і взагалі пов'язував його з назвою єгипетського міста Буто. Перша згадка про Будву як про населений пункт Бутоу датується V століттям до Р. Х.  В XX столітті при будівництві одного з готелів були виявлені залишки давньогрецького і давньоримського некрополів, найстародавніші фрагменти яких, мабуть, відносяться до середини I тисячоліття до Р. Х.

Сьогодні Будва — сучасне місто, що складається із Старої і Нової частин. Стара оточена високими фортечними стінами, спорудженими в XV столітті ще до турецького вторгнення. Стіни укріплені декількома баштами і фортецею Кастел. У Старе місто веде декілька воріт, які в давнину добре охоронялися і закривалися на ніч. Сьогодні ці ворота відкриті навстіж. За фортечними стінами — вузенькі криві вулиці і середньовічні площі, будівлі, побудовані з тесаного каменю.

Над містом підноситься церква св. Івана з величною дзвіницею — будова VII століття. У Старому і Новому місті на кожному кроці зустрічаються кав'ярні, ресторани і крамниці.

Культурне життя міста багате подіями, тут відбуваються численні театральні і музичні фестивалі, а з початку липня і до 20 серпня в Будву зі всієї країни з'їжджаються поети. Діють археологічний і етнографічний музеї. Місцеві дрібногалечні пляжі (Слов'янський пляж, Могрен) і піщаний Яз (4 км від Будви) користуються популярністю серед туристів. У місті також проводяться міжнародні спортивні турніри.

Будва оточена пляжами, більшість з яких або крупнопіщані, або дрібногалькові:

Могрен є одним з найвідоміших пляжів Будви. Мальовничо розташований біля підніжжя достатньо крутих скель, він знаходиться всього лише в 500 метрах від історичного центру Будви — Старого міста.

Пізана

Слов'янський пляж (Словенска плажа) є найпротяжнішим пляжем Будви. Розташований на схід від Старого міста.

Гуванце

Пляжі продовжуються і в околицях Будви.

Пляж Яз — не тільки один з найкрасивіших пляжів на чорногорському узбережжі, відноситься до групи будваньских пляжів. Всього в Чорногорії налічується 16 офіційних піщаних пляжів Чорногорії. Яз — один з них. За якістю піску відноситься до пляжів першої категорії, довжина його −1200 м, а загальна площа — 22500 м ², від туристичної столиці Чорногорії Будви його відділяють всього 2,5 км. Пляж складається з двох частин: великий (довжиною 700 м) і маленької (довжиною 400 м), яку вподобали нудисти. За пляжем розкинулось Мрчево поле, з двох сторін його обрамляють гори Грбаль і Стража, ховаючи його від повсякденної суєти. Через пляж протікає річка Дреновстіца, що впадає в море, так що на пляжі є джерело питної води. Пляж Яз гальковий, як і дно на мілководді, але якщо зайти у воду глибше, галька поступово переходить в дрібний пісок, що надає воді бірюзовий колір. Яз ідеально підходить для любителів відпочинку на природі — тут ви можете поставити намет, а неподалік знаходиться автокемпінг на 2000 місць, під охороною - парковка. 9 липня 2007 року він служив сценою для знаменитої групи Rolling Stones, а 25 вересня 2008 року для Мадонни.

Пляж Трстено За 2,5 км від пляжу Яза є маленький пляж Трстено, він для мандрівників, які приїхали на відпочинок з маленькими дітьми. Це пляж з дрібним піском, по якому можна ходити, як по килиму, перші 50 метрів від берега дрібно, і тільки потім починається глибина. Це ідеальне місце для малюків, тут вони можуть відігравати у воді і вчитися плавати.

Пляж Плоче Далі. За 2 км від пляжу Трстено, знаходиться ще одне привабливе місце для купання — кам'яний пляж Плоче. Пляж займає виступаючий в море мис. Місце пляжу унікальне, відкрите море, виступаючий мис, скельний ґрунт, частково насипні спуски в море. Висока чистота води, прозорість якої перевищує 35 метрів. Кафе, ресторани, недоторкана природа. Якість морської води не можна порівняти з іншими пляжами. Обладнаний парковкою, рестораном, з лежаками і парасольками від сонця. Є басейни для дітей і дорослих, великі паркінги.

Більшість пам'яток історії сконцентрована в Старому місті Будви. Розташоване на півострові, який помітно різко виступає в море. Є куточком типово венеціанської й середземноморської архітектури. Попри руйнівні наслідки землетрусу 1979 року, до 1987 року Старе місто було повністю відновлене. Старе місто оточує могутня фортечна стіна і пронизують вузькі звивисті вулиці, які ведуть до міської цитаделі, де нині розташований музей.

 

Останнє редагуванняПонеділок, 15 серпня 2016 15:12

Loading...