6 головних секретів успішного освоєння іноземних мов

Реалії сучасного життя такі, що вивчення іноземної мови - це вже не примха, а справжнісінька необхідність.

Ведення бізнесу, комфортний відпочинок за кордоном, саморозвиток, врешті-решт ... Але що ж робити, якщо всі спроби вивчити тe ж англійську або французьку не приносять тобі належних плодів? Як бути, якщо ні самостійне "чаклування" над підручниками, ні регулярні походи на курси, ні навіть індивідуальні заняття з репетитором не дають відчутних результатів?

Перше, що варто засвоїти, якщо виникла подібна проблема - відсутність здатності до мов тут абсолютно ні при чому, пише "ML". Так що не опускаємо руки! Ми підкажемо тобі кілька простих принципів і секретів, завдяки яким вивчення іноземних мов спроститься по максимуму.

1. Навчись отримувати задоволення від процесу

Згадай, що в цьому житті приносить тобі найбільше задоволення? Що ти любиш? Тобі не вдається і дня прожити без читання улюбленої книги, або ти відносишся до завзятих меломанів, а може, джерелом насолоди для тебе є кіно?

Експерти радять частіше тішити себе звичними радощами, але тільки робити це слід на тій мові, яку ти мрієш вивчити. І якщо спочатку буде складно і незвично, то вже зовсім скоро ти з головою поринеш в новий цікавий світ, потрохи станеш не тільки розуміти іноземну, а й розмовляти нею. Головне, процес такого навчання повинен приносити тобі лише позитивні емоції.

2. Занурюйся глибоко

Щоб якомога швидше вивчити іноземну мову, необхідно зануритися в її середовище настільки глибоко, наскільки це можливо. Заведи собі друзів, які є носіями мови, регулярно прослуховуй аудіокниги. Мову старайся сприймати як візуально, так і на слух, завжди намагайся зрозуміти, про що говорять. Не переживай, якщо одразу не вийде. Мине небагато часу, і ти сам будеш дивуватися своїм результатам.

Не тільки слухай, а й намагайся говорити. Обов'язково регулярно оточуй себе «живою» іноземної промовою. Вона повинна повністю проникнути в твою свідомість. Повір, всі слова і фрази набагато простіше засвоїти, якщо вони звучать в реальній обстановці.

3. Вчися у дітей

Помічав, як осягає світ дитина? Вона наполегливо і з інтересом повторює побачене, намагається спробувати все на дотик і на смак, формуючи своє уявлення про предмети і явища методом проб і помилок.

Цей же спосіб під час освоєння іноземної мови повинні використовувати і дорослі. Переглядаючи фільм, почув нове, раніше невідоме тобі слово? Повтори його кілька разів, розбий по складах, розбери на частини, дізнавшись його значення і правопис. Завжди порівнюй дикцію. Привчіть себе копіювати і наслідувати. Так тобі буде набагато легше вивчити грамотну вимова і письмо.

4. Розвивайся і тренуйся

Розробляючи кожну з навичок, ти даєш поштовх розвитку всіх інших. Наприклад, регулярно слухаючи іноземну мову, у тебе незабаром розвинеться не тільки сприйняття на слух, а й така важлива річ, як вимова. Це відбувається завдяки тому, що людина часто промовляє почуте про себе.

Під час читання іноземною мовою ти не тільки опрацьовуєтш вимову, але ще і прислухаєшся до себе, аналізуючи, чи сходиться твоя мова з певним мовним еталоном, прийнятим тобою. Промовляючи почуті слова і фрази, ти запам'ятаєш їх набагато краще, паралельно закладаючи основу граматики і мовного стилю. Через деякий час, активно вивчаючи потрібну тобі мову так само, ти почнеш думати на ній. А це вірний знак, що ти на правильному шляху!

5. Інтенсивність і регулярність

На жаль, осягнути всі ази іноземної мови, займаючись нею час від часу - щось із розряду фантастики. Лінгвісти і педагоги прийшли до висновку, що найбільш оптимальний режим занять - пару годин на день протягом року. Як стверджують фахівці, людина, яка займається з такою інтенсивністю, навіть без наявності початкових знань зможе в результаті вільно говорити іноземною мовою.

Але не варто також забувати, що приступаючи до вивчення тієї чи іншої мови, ти виводиш для себе свою індивідуальну інтенсивність занять. Дуже важливо при цьому використовувати перше правило - обов'язково отримуй задоволення від процесу!

До слова, регулярність занять грає набагато важливішу роль, ніж їх інтенсивність. Краще займатися кожен день всього лише по годині, ніж витратити на вивчення мови цілий день, а потім забути про неї на тиждень або місяць. Не забувай, в житті можна досягти дуже багато, інтенсивно і регулярно тренуючись - в цьому плані освоєння іноземної мови практично не відрізняється від спорту. Ти повинен впевнено йти до перемоги! Регулярна практика і наполегливість дуже скоро принесуть бажані плоди.

6. Не бійся експериментів

Старайся частіше експериментувати, вдосконалюй і підлаштовуй під себе всі принципи, викладені вище. Якщо тобі з легкістю дається запам'ятовування матеріалу лише після того, як ти його перепишеш - сміливо конспектуйе слова, пропозиції або навіть цілі уривки тексту. Якщо твій коник - це сприйняття на слух, значить використовуй доступну тобі аудіотехнікою.

Буває і так, що інформацію найлегше засвоїти, поділившись нею з кимось. В такому випадку, приступай до пошуків однодумців, які також не проти вивчити іноземну мову. Іншими словами, вибирай для себе ті прийоми, варіанти і способи, які допомагають в навчанні саме тобі.

Останнє редагуванняВівторок, 16 серпня 2016 07:10

Loading...