Чотири звички, які заважають жити щасливо

Ми все чекаємо чарівного часу "потім", який почнеться з понеділка, коли ми змінимо життя на краще, будемо щасливі, красиві і бажані. Але досі не досягаємо цього дивовижного стану. Проблема у наших звичках. 

1. Перестати жити чужим життям

Герої улюблених серіалів, політики, зірки шоу-бізнесу та інші знаменитості не помітять, якщо ми одного разу перестанемо за ними спостерігати. Дійсно важливими людьми в нашому житті повинні бути члени сім'ї, друзі, родичі, однодумці, тобто близькі і рідні люди. Краще більше часу приділяти спілкуванню з ними, ніж перегляду фільмів або телепередач, - вони (та й ми) це однозначно заслужили.

2. Менше думати про майбутнє, не шкодувати про минуле, - жити справжнім

Те, що відбувається тут і зараз, ніколи не повториться. Чим би ми не займалися в даний момент: навчання, робота чи відпочинок, потрібно усвідомлювати кожну мить, розуміти що це частина нашого життя і отримувати задоволення від всього, що відбувається. Ці моменти набагато цінніші тих, про які ми мріємо або шкодуємо. 

3. Не відкладати рішення

Прийняти рішення, тобто взяти відповідальність на себе, це значно складніше, ніж плисти за течією. Іноді виконання якихось неприємних справ забирає у вас менше часу і сил, ніж прийняття самого рішення діяти. Звичка відкладати призводить до того, що ви більше часу проводите в неприємному очікуванні цього самого "потім". 

4. Не варто говорити «так», коли потрібно сказати «ні»

Не треба брати на себе нездійсненні зобов'язання. Слово «так» відкриває безліч шляхів, але вміти сказати «ні» теж важливо. Якщо немає часу, сил або бажання брати участь в будь-якому проекті або заході, виконати найнесподіваніше прохання або ж надати послугу - це саме той момент, коли потрібно сказати «ні». Відмовити одному або родичу дуже складно, але якщо прохання або пропозиція на наш погляд нездійсненні, треба відмовити чемно і з повагою. Невміння відмовляти призводить до того, що ми забуваємо про себе і свої бажання, приймаючи чужі бажання за свої. І живемо чужим життям, відчуваючи при цьому почуття провини, якщо все-таки не змогли виконати нездійсненне.

Джерело: "Країна здоров'я"


Loading...