Як набрати м’язову масу ефективно і надовго

Під «набрати масу м’язів» розуміється збільшення та зміцнення мускулатури тіла, шляхом регулярних силових тренувань та вживання необхідних поживних речовин.

Власне, м’язи ростуть у фазах відпочинку від тренувань, а не під час занять. Якщо у тебе замала вага і худощаве тіло, перше на що треба звернути увагу це харчування, щоб набрати вагу тіла плюс забезпечити м’язи необхідними речовинами для ефективного росту: перед усім це білки, вуглеводи та мікроелементи. Якщо твої тренування тривають більше години, то краще вживати під час занять вуглеводи. Докладніше про корисну їжу для спорту читай тут. Вживання додаткових добавок для швидшого набору маси м’язів беззмістовне – з харчуванням можна цілком забезпечити себе всім необхідним, якщо приділяти цьому час.

Без силового тренінгу нарощення м’язової маси не можливе. Силові вправи розділяють на базові та ізолюючі. Базові вправи одночасно навантажують більше груп м’язів. Присідання зі штангою, жим штанги лежачи, підтягування належать до цієї категорії. Для виконання кожної з них необхідно привести в дію більше ніж 50 відсотків усіх м’язів тіла. Особливо початківці повинні ставити акцент на них.

Ізолюючі вправи, навпроти цього, призначені для тренування конкретних груп м’язів, наприклад молотки (для біцепсу). Без базових, ця категорія вправ зовсім неефективна. Тілу потрібна міцна основа (базис) – а потім все інше. Але щоб успішно набрати масу м’язів необхідні обидва типи.


Loading...