Усе, що вам потрібно знати про їжу, розігріту в мікрохвильовій печі

Зараз практично в кожній сім'ї є мікрохвильова піч. Їй віддають перевагу тому, що цей пристрій суттєво економить наш час, але чи не робить він їжу менш корисною?

 

Спробуймо розібрати популярні міфи, які так турбують більшість людей.

 

Мікрохвильова піч позбавляє продукти поживних речовин


І охолодження, і нагрівання сирих продуктів призводить до зміни їх фізичних властивостей і хімічного складу. І їжа, приготована в мікрохвильовій печі, втрачає свої поживні речовини лише тому, що температура була занадто високою або процес тривав занадто довго. Правильна комбінація часу і температури допоможе зберегти більшість поживних речовин, а також смак, текстуру і колір продуктів. Необхідний час і температура залежать від типу їжі. Такі продукти, як м'ясо, риба і яйця, потрібно нагріти мінімум до 60 ℃.

 

При цьому на кількість вітамінів та інших елементів, що поліпшують здоров'я, мікрохвильові печі ніяк не впливають. В одному з недавніх досліджень порівняли капусту, моркву, цвітну капусту і шпинат, приготовані в мікрохвильовій печі, на пару і в скороварці. Виявилося, що в скороварці овочі втрачають більше корисної для кишківника нерозчинної клітковини, ніж у мікрохвильовці та на пару.

 

Найчастіше термальна обробка овочів вбиває вітамін С. Але в мікрохвильовці його втрата менш значна, ніж у воді, що кипить. Це пов'язано з тим, що водорозчинні поживні речовини легко вилуговуються в воді, в той час як в мікрохвильовій печі води практично немає.

 

Мікрохвильова піч сприяє розвитку раку

 

Учені довели, що однією з причин виникнення раку є гетероциклічні аміни - тип речовини, що утворюється в багатих білками продуктах (червоному м'ясі, птиці, рибі) під час їх приготування.

 

Однак ключову роль в цьому процесі відіграє сам спосіб приготування. Деякі дослідники стверджують, що вони активніше виробляються при обробці курки в мікрохвильовій печі, ніж при смаженні на сковороді або запіканні в духовці. Але зв'язок між регулярним вживанням птиці з мікрохвильовки та раком встановлений ​​не був.

 

Зате щодо риби вчені впевнені: барбекю сприяє утворенню більшої кількості гетероциклічних амінів, ніж мікрохвильовка. Крім того, розморожування яловичини і повторне нагрівання вже приготованого м'яса або риби в мікрохвильовці не призводять до появи додаткових речовин.

 

Пластиковий посуд шкодить здоров'ю

 

За деякими даними, хімічні речовини, що містяться в пластиковому посуді, при нагріванні в мікрохвильовій печі проникають в їжу. Це правда лише наполовину. Адже більшість сучасних контейнерів і упаковок спеціально розроблені для витримування температури мікрохвиль. Щоб дізнатися, чи призначений ваш посуд для приготування їжі в мікрохвильовій печі, пошукай на дні відповідний знак (зазвичай це хвилясті лінії).

 

Виділення шкідливих токсинів або утворення сполук, що викликають рак, малоймовірні, якщо ви використовуєте для мікрохвильовки відповідну тару.

 

Мікрохвильовка не вбиває паразитів

 

Термальна обробка продуктів істотно знижує ризик харчових отруєнь. Але основною проблемою при приготуванні їжі в мікрохвильовій печі є те, що через нерівні форми температура розподіляється нерівномірно. Ви напевно зауважували, що, коли нагріваєте їжу, деякі ділянки залишаються холодними. І це свідчить про потенційну проблему з безпекою. Мікрохвильовка здатна вбити хвороботворні бактерії, тільки коли дотримана правильна комбінація температури та часу приготування.

 


Loading...